Montag Januar 21st, 2019

Postanowienia noworoczne – czyli czas na zmiany!

Sorry, this entry is only available in Polnisch. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

Nadszedł nowy rok… dla wielu z nas jest to czas przemyśleń na temat tego co za nami, a co przed nami. Zastanawiamy się czy jesteśmy naprawdę szczęśliwi i spełnieni, próbujemy doszukać się czego tak naprawdę potrzebujemy. Nie bez przyczyny początek roku to najlepszy czas na zmiany. Zyskujemy zupełnie nową energię, którą warto wykorzystać w odpowiedni sposób.

 

  1. Jak przygotować się do zmian?

Na samym początku warto sprecyzować swoje postanowienia i określić dokładne cele, do których chcemy dążyć. Ważne, aby nie było ich zbyt dużo. Najlepiej wybrać jedno lub dwa. Kiedy stawiamy sobie za bardzo wysokie wymagania, niejednokrotnie ulegamy frustracji. Dlaczego? Bo im więcej postanowień, tym cel wydaje się trudniej osiągalny. Natomiast jeśli zaczniemy swoje działanie od metody małych kroków – wszystko stanie się możliwe! Na początek zaplanuj swoje wyzwanie na przykład na 7 dni. Zmiana nawyku raz na zawsze jest o wiele trudniejsza niż zmiana stopniowa. Jeżeli zdecydujesz się na naukę języka obcego, poświęcaj na ten cel 15 minut dziennie przez 7 dni i stopniowo zwiększaj czas oraz poziom nauki. Realizacja stanie się dużo łatwiejsza, a Ty poczujesz satysfakcję.

 

  1. A może zmiana pracy? Przejdź do działania!

 Jednym z najbardziej popularnych postanowień noworocznych jest zmiana pracy. Przede wszystkim pomyśl, co tak naprawdę rozumiesz pod tym pojęciem. Jakiej pracy oczekujesz? Bardziej ambitnej, lepiej płatnej, mniej stresującej? Wyznacz cechy, które powinna spełniać Twoja nowa praca i w takim kierunku zacznij swoje poszukiwania.

Kiedy wiesz już, co chcesz osiągnąć, sprecyzowałeś swoje postanowienia, a wraz z nimi dokładne cele i czas realizacji, przejdź do… działania!

W tym przypadku, kolejnym krokiem będzie stworzenie profesjonalnego CV. Im poważniej do tego podejdziesz, tym zyskasz większą szansę na znalezienie odpowiedniego miejsca dla siebie. W dokumentach aplikacyjnych oprócz historii zatrudnienia, ważną kwestią jest szczegółowe opisanie obowiązków, które wykonywałeś. Interesującym wprowadzeniem może być również krótkie podsumowanie swoich umiejętności oraz mocnych stron. Odpowiednio przygotowane, przejrzyste dokumenty to podstawa do osiągnięcia celu – zdobycia nowej, lepszej pracy.

Jeżeli chcesz poprawić jakość swojego życia, czy to w sferze zdrowotnej, prywatnej, czy zawodowej – okres noworocznych postanowień jest idealnym czasem na krok w stronę lepszej przyszłości! Najbardziej liczy się Twoja determinacja i samozaparcie.

Pamiętaj, że Twoje lepsze jutro zależy tylko od Ciebie!

Arbeitsangebote Kontakt