08/07/20

Jak aplikować nie mając żadnego doświadczenia?

Jak aplikować na konkretne stanowisko nie mając żadnego doświadczenia zawodowego? Sprawdź nasze proste zasady, dzięki którym masz większe możliwości na znalezienie wymarzonej pracy!

Doświadczenie odgrywa niezwykle ważna rolę przy rekrutowaniu. Odpowiednia wiedza, umiejętności i ukończone kursy mogą zaważyć na rozpatrzeniu Twojej kandydatury. Co jednak zrobić jeśli nie masz żadnego doświadczenia?

Ulepsz swoje CV!

Postaw na proste programy graficzne w których stworzysz piękne, praktyczne i czytelne CV. Podkreśl swoje mocne strony, zamieść umiejętności, a także wartościowe kursy. Dodaj także podstawowe informacje jak ukończone studia i zaznacz swój tytuł naukowy.

Kreatywne i pomysłowe CV to początek dobrego wrażenia! Dzięki tak wyglądającemu dokumentowi zostaniesz zapamiętany!

Kolejny krok to dobre wrażenie!

Kiedy już Twoje CV wyda się interesujące i zostaniesz zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną dokładnie się do niej przygotuj. Pamiętaj o podstawowych elementach jak  odpowiedni dress code, a także przyjście na czas – takie niewielkie elementy już tworzą pewne wyobrażenie o Twojej osobie jak to, że jesteś punktualny, a także jaki masz stosunek do pracy. Zapoznaj się z historią firmy oraz dokładnie ze swoim stanowiskiem, przemyśl pytania jakie możesz dostać na rozmowie tak, aby nie być zaskoczonym i móc pewnie odpowiadać. Utrzymaj kontakt wzrokowy, bądź szczery i podkreśl to, że mimo niewielkiego doświadczenia masz wyjątkowe cechy, które z pewnością będą atutem w nowej firmie. Daj odczuć rozmówcom, że bardzo Tobie zależy, jesteś w pełni zaangażowany i ambitny – kiedyś w końcu musi być ten pierwszy krok do osiągnięcia wymarzonego sukcesu! 🙂

Oferty pracy Kontakt