Montag Juni 8th, 2020

Feedback – kluczowy element przy rekrutacji podczas kryzysu

Sorry, this entry is only available in Polnisch. Der Inhalt wird unten in einer verfügbaren Sprache angezeigt. Klicken Sie auf den Link, um die aktuelle Sprache zu ändern.

W dobie globalnego kryzysu wiele osób niestety z dnia na dzień traci pracę i  bezzwłocznie poszukuje nową. Rekrutacje w głównej mierze odbywają się zdalnie. Problem pojawia się, kiedy jesteśmy już po odbytych rozmowach rekrutacyjnych w różnych firmach, a odpowiedź zwrotną otrzymujemy od zaledwie kilku z nich bądź wcale.

Co więcej, jeśli już otrzymujemy tak długo wyczekiwany feedback bardzo często wygląda on mniej w taki sposób: „Dziękujemy, przyjęliśmy kogoś innego na tą kandydaturę”. Ta informacja nie brzmi najlepiej, a dwa – nie ma w niej zawartych żadnych konkretnych informacji, które pomogły by nam i uświadomiły, co tym razem zrobiliśmy źle, że firma podjęła taką ostateczną decyzję.

Trzeba zaznaczyć, że w tym trudnym czasie, odpowiedź rekrutera jest dla wielu osób niezwykle ważna. Podczas tak kryzysowej sytuacji każda informacja o statusie rekrutacji jest na wagę złota.

Rekruterzy, jako pierwsi mają kontakt z nieznajomymi osobami, które potencjalnie mogą zostać pracownikiem, tym samym, są oni odpowiedzialni za pierwsze wrażenie i wizerunek firmy. W sytuacjach, gdy zostaliśmy pozostawieni bez jakiegokolwiek kontaktu nasz pogląd o danej firmie spada, a przede wszystkim nie wiemy na czym stoimy. Pamiętajmy, że taka postawa nie zdarza się tylko niewielkim firmom, ale także wielkim, uznawanym korporacjom.

Przede wszystkim postawmy się w roli kandydata. Bardzo często osoba, która stara się o dane stanowisko podchodzi do sprawy bardzo poważnie szczególnie w obecnej sytuacji. Rzetelnie i wnikliwie przygotowuje się do rozmowy pozyskując informacje o firmie i stanowisku.

Dlatego, drodzy rekruterzy,  warto i dla dobra firmy, a przede wszystkim w stosunku do kandydata zawsze odpisać/oddzwonić nawet z negatywną odpowiedzią, szczególnie, teraz kiedy wiele osób z dnia na dzień straciło pracę, co niesie za sobą poważne konsekwencje na wielu płaszczyznach.

Arbeitsangebote Kontakt